doktorumuz-1

Opr. Dr. Fatih Çanaklı, 1998 Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Mezuniyet sonrasında Üroloji ihtisasını 2004 yılında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlamıştır. Erzurum daki devlet hizmetini takiben 2005-2008 yılları arasında yine Hacettepe Üniversitesi Çocuk Ürolojisi Bilim Dalı’nda Çocuk Ürolojisi eğitimi almıştır. Prof. Dr. Serdar Tekgül rehberliğinde tamamladığı bu programın, Avrupa Çocuk Ürolojisi Derneği’nce akreditasyonuna katkı sağlamıştır.
Askerlik hizmetini 2008-2009 yılları arasında, Gülhane Askeri Tıp Akademi’sinde, Prof. Dr. Murat Dayanç’ın ekibinde, Çocuk Ürolojisi Uzmanı olarak yapmıştır.

Sırasıyla TDV 29 Mayıs Hastanesi, Medicalpark Ordu Hastanesi ve Eylül 2010-Haziran 2018 tarihleri arasında da Eskişehir Acıbadem Hastanesi’nde yetişkin ve çocuk ürolojisi konularında hizmet vermiştir.
Dr. Çanaklı, Temmuz-Ekim 2003 yılında çocuk ürolojisi ve hipospadias uzmanı Prof. Dr. Warren T. Snodgrass (University of Texas Southwestern, Dallas, ABD) rehberliğinde hipospadias ve mikrocerrahi eğitimi almıştır.

GATA Ankara’da mikrocerrahi kursunu başarıyla tamamlamıştır.Acıbadem Üniversitesi CASE merkezinde Da Vinci robotik cerrahi eğitimi almıştır.

Dr. Çanaklı’nın önemli bir ilgi alanı ‘Sünnet’ tir. Türkiye’de yılda yaklaşık 800.000 çocuk ve yetişkin sünnet olmaktadır ve bunların birçoğu hekim dışı kişiler tarafından, sağlıksız koşullarda yapılmaktadır. Bu durumu sonlandırmak, bütün sünnetlerin hekimlerce ve ideal koşullarda yapılmasını sağlamak hedefiyle, çeşitli branşlardan hekim arkadaşlarıyla birlikte Sünnet Hekimliği Derneği’nin kuruluşuna katkı vermiştir. Halen bu derneğin başkanıdır.

Dr. Çanaklı, Kozmetik Üroloji konusuna da ilgi duymuş ve Ekim 2015 ve Mart 2016 da İtalya, Milan’da, Prof. Dr. Alessandro Littara’dan eğitim almıştır. Penis estetik ameliyatlarını (uzatma, kalınlaştırma) standart bir teknikle yapan üroloji doktorlarından birisidir. Bu konudaki bilgi ve deneyimini paylaşmak için Uluslararası Kozmetik Üroloji Akademisi (IACU) ni kurmuştur ve başkanıdır.

Acıbadem Eskişehir Hastanesi’nde Tüp Bebek Merkezi’nin androloji uzmanı olarak 5 yıl çalışmıştır. Varikosel ameliyatında ‘Mini Kesi-Mikroskopik Varikoselektomi’ tekniğini başarıyla uygulamaktadır.

Çocuk ürolojisi toplantı ve kongrelerinde konuşmacı ve panelist olarak yer almıştır.Yurtiçi ve yurt dışındaki dergilerde basılı çok sayıda yayını ve kongre sunumu vardır.

Haziran 2018 tarihinde özel hastanede tam zamanlı hekimlik görevinden kendi isteğiyle ayrılmış, İstanbul, Ankara, İzmir seçeneklerini bir yana bırakarak, Atatürk’ün dünyanın en güzel yeri dediği Antalya’da müstakil üroloji kliniğini (muayenehane) kurmaya karar vermiştir. Kasım 2018 itibarıyle bu klinikte hasta kabulüne başlamıştır.

To Top
WhatsApp chat