ANNEstezi-1

Kliniğimizdeki tüm sünnetler narkozsuz, sadece lokal anestezi altında yapılmaktadır. Bebeklerde ve küçük çocuklarda “UYKUDA SÜNNET” tekniğini uyguluyoruz. Çocuğunuzun uyumaya alışık olduğu bir zaman dilimi seçildiğinde, narkoz veya benzeri ağır ilaçlar kullanılmadan, doğal uykusu sağlanabilir. Sünnet uyku sırasında tamamlanacaktır. Bu teknikte en önemli kişi annedir. Bu nedenle uykuda sünnete ANNEstezi adını koymayı uygun gördüm.

Annenin sesi, kokusu, bakışları bir çocuk hatta bebek için güven kaynağı ve dünyayı algılamasına yarayan işaret levhasıdır. Anne kendinden emin ve sakin olursa, duyguları çocuğuna da geçecektir. Tersine anne kaygılı, panik ve şaşkın ise çocuk da aynı tepkileri verir ve ANNEstezi tekniği başarısız olur.

Lokal anestezi iğnesinden önce uygun yaştaki çocuklarda pipiye uyuşturucu krem uygulanır ve bir süre etkisi beklenir. Lokal anestezi iğnesinin çok az hissedilmesi sağlanır. Özel bir iğne ucuyla, yakıcılığı giderilmiş ve vücut sıcaklığına getirilmiş lokal anestezisi yapılır. İlacın etkisi beklenirken çocuk/bebek annesinin kollarına verilir ve ANNEstezi yani doğal uykuya geçmesi beklenir. Çocuğun uykusu derinleştiğinde anneyle beraber işlem odasına alınır ve sünnet işlemi gerçekleştirilir.

To Top
WhatsApp WhatsApp